Zaměření vertikální žaluzie

MONTÁŽ DO VÝKLENKU (DO OTVORU)

Při montáži do výklenku bude rozměr žaluzie od jedné strany boční stěny až ke druhé straně boční stěny. Šířku otvoru vyměříme v místě, kde bude vertikální žaluzie namontována. Šířku žaluzie vypočítáme tak, že od naměřené šířky otvoru odečteme 10mm.

UPOZORNĚNÍ Z PRAXE:

Při umístění žaluzie do otvoru je nutné brát ohled na prostor mezi otevírací částí okna a horním ostěním. Výška samotného profilu (bez háčků) je 24mm, proto tento prostor musí být vyšší. Pokud je horní ostění rovné a okno správně osazené, počítejme s výškou prostoru pro otevření  30mm).

montáž na stěnu

 

 

MONTÁŽ PŘED VÝKLENEK (PŘED OTVOR)

Při montáži před výklenek (např. francouzské dveře nebo okno) vypočítáme šířku žaluzie tak, že k naměřené šířce otvoru připočítáme dle potřeby 200 až 300mm (tak aby na každé straně byl přesah 100 až 150mm). Samozřejmě, že pokud je z estetického hlediska vhodnější větší přesah, zaměřme to tak, jak se nám to bude líbit.

na stěnu

MONTÁŽ NA STĚNU

Pokud není z nějakého důvodu možná nebo vhodná instalace do stropu, uveďte v objednávce, že máte zájem o instalaci na stěnu. Spolu s vertikální žaluzií vám dodáme i potřebný počet úhelníků (konzol), které slouží pro montáž garnýže na stěnu. (Cena jednoho úhelníku (konzoly) je 24,- Kč včetně 20% DPH.)

montáž do stropu

ROZMĚRY STAŽENÉ ŽALUZIE

Při určování šířky žaluzie a typu stahování (viz níže) je potřeba si uvědomit, že i úplně stažené lamely zaberou nějaké místo. Konkrétně běžné lamely (šířky 127 mm) mohou zabrat až 12% šířky žaluzie a užší PVC lamely (šířky 89 mm) pak zaberou až 16% celkové šířky. S tímto místem je potřeba počítat, aby se například nebránilo otevírání oken.

VÝŠKA VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Výšku vyměříme v místě, kde bude žaluzie nainstalována. Pokud chceme žaluzii, která bude sahat až po zem nebo parapet, změříme si výšku na obou stranách výklenku (pokud jsou výšky na jednotlivých stranách rozdílné, použijeme tu kratší) a výšku žaluzie potom vypočítáme tak, že od naměřené výšky odečteme 10 až 20mm.

DÉLKA OVLÁDÁNÍ

Délka ovládání určuje délku ovládacího řetízku (slouží k natáčení lamel) a ovládacího provázku (slouží ke stahování/roztahování lamel), minimální délka ovládání je 80 cm. Běžně se délka ovládání volí o 20 cm až 1 metr kratší než je výška žaluzie. Nic ale nebrání tomu, aby délka ovládání byla větší než je výška žaluzie, např. pokud chcete mít žaluzii po parapet, ale ovládání až po zem.

TYPY STAHOVÁNÍ

Nejběžnější je stahování lamel směrem k ovládacím šňurám, tedy typ A. Stahování směrem od ovládacích šňůr se označujeme jako typ B. Typ C označuje stahování lamel k oběma krajům (jako u divadelní opony) a stahování ke středu se značí jako typ D.

A (k ovládání):

B (od ovládání):

C (opona):

D (ke středu):Košík je
prázdný

Jak Vám mohu pomoci?

"Vážení a milí zákazníci,

srdečně Vás vítám v našem internetovém obchodě, který je specializován na vertikální žaluzie a související příslušenství. Jsem zde pro Vás a v případě jakéhokoliv dotazu k vertikálním žaluziím se na mě obraťte. Ráda Vám pomůžu a zodpovím Vaše dotazy."

Bc. Jana Vičíková

E-mail: Tel.:
Dotaz:

Dobrý den,

Vážení a milí zákazníci,

srdečně Vás vítám v našem internetovém obchodě, který je specializován na vertikální žaluzie a související příslušenství. Jsem zde pro Vás a v případě jakéhokoliv dotazu k vertikálním žaluziím se na mě obraťte. Ráda Vám pomůžu a zodpovím Vaše dotazy.

Bc. Jana Vičíková

U nás máte jistotu nejvýhodnější nabídky na trhu:

! VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE NYNÍ AŽ -30% !

  • BEZ NUTNOSTI REGISTRACE
  • PŘI NÁKUPU NAD 2000,- Kč DOPRAVA V ČR ZDARMA
  • BALENÍ ZDARMA
  • DÁRKOVANÁ - KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE OD NÁS DOSTANETE SKUTEČNÝ DÁREK
  • DOBA DODÁNÍ OD 6ti DO 10ti DNÍ, DLE VYTÍŽENOSTI VÝROBY
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací